Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Z dala od miejskiego zgiełku, czyli sposób na aktywny odpoczynek

Interesujące artykuły

Są ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Uciekają, byle dalej od głośnego miasta. Wybierają miejsca z dala od ludzi, tam, gdzie będą w stanie poczuć wolność, zaszywają się w miejsca dzikie, które dają coś więcej niż zdobycze cywilizacji.


Te miejsca, wzniesienia, puszcze, jeziora są wyjątkowe na wiele sposobów, osoby, które często tam uciekają wiedzą dokładnie, dlaczego… Zapytajmy ich o to.

To zaczęło się kiedy byłem mały. Wyjazdy z rodziną w góry to było wielkie wydarzenie, które powtarzało się zdecydowanie częściej niż Boże Narodzenie. Wybieraliśmy się na takie wycieczki często wtedy, kiedy
Widok na góry
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
tylko był wolny czas. Weekendy, święta, wolne terminy, na które czekaliśmy z niecierpliwością, to wszystko było przez nas wykorzystywane najlepiej jak można.

Pamiętam, iż dostałem wtedy książkę czy poradnik o wspinaczce i turystyce górskiej (książka o wspinaczce i turystyce górskiej). Posiadałem parę innych sportowych poradników, ale pamiętna książka to była całkowita nowość. Alpinizm to było wtedy dla mnie coś abstrakcyjnego, jednak bez problemu dotarło do mnie przesłanie. Dzisiaj wyruszam w góry jako
Wyścig rowerowy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
wędrowiec, ale także jako wspinacz. W górach znajduję z jednej strony spokój oraz ciszę, z kolejnej zaś testuję własną moc i motywację do osiągania kolejnych górskich celów.

Moja fascynacja żeglarstwem (poradniki i książki o tym jak żeglować) zaczęła się trochę później. Dzieciństwo spędziłam mieszkając w dużym mieście, od zawsze natomiast ciągnęło mnie gdzieś poza miasto. Już jako dziecko czułam większy związek z prowincją niż z miastem. Utwierdziłam się w tym przekonaniu będąc kilka razy wakacje (polecane noclegi na Warmii) na wsi. Ciągnęło mnie w to miejsce, ale własne marzenia zamieszkania w takim miejscu spełnić mogłam dopiero w dorosłym życiu.

Zamieszkałam blisko jeziora i zaczęłam z ciekawości czytać książki i poradniki o żeglarstwie. Zaczęłam coraz więcej czasu spędzać na wodzie, a teraz nie wyobrażam sobie życia bez zbiorników wodnych, po których można pływać bez końca.

Jak widać, są jednostki, dla których takie odludne krainy, gdzie turystyczny zgiełk zagląda nie tak często i odświętnie mają wielkąmoc, siłę, która pcha ich do życia zgodnego z pasją, do rozwijania swoich zainteresowań i po prostu, do bycia szczęśliwym. A przecież wszyscy do tego dążymy!