Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Wakacje to okres kiedy nad polskie morze przyjeżdżają tysiące urlopowiczów

Interesujące artykuły

Piaszczyste plaże, zwłaszcza w słonecznie dni, wypełnione są stęsknionymi słońca i wody wczasowiczami, a wieczorną porą w knajpkach i restauracjach ciężko znaleźć wolne miejsce. W związku z tym że sezon nad polskim morzem trwa raptem przez okres dwóch miesięcy, to w tym czasie kumulują się urlopy wszystkich, którzy pragną choć przez tydzień wypocząć nad brzegiem morza.


Mielno
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Chcąc mieć spokojny i udany wypoczynek, o rezerwacji noclegów w nadmorskich miejscowościach pomyśleć trzeba już na początku roku. Wszystkie dobre i tanie kwatery już w styczniu są w większości zajęte, a im krótszy okres do wakacji, tym ciężej być może ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Podczas samych wakacji znalezienie wolnego pokoju czy miejsca w hotelu graniczy z cudem, a jeżeli nawet coś uda się znaleźć, to za bardzo wygórowane ceny. Z tego też powodu rzeczywiście trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o noclegach, jeśli zaczyna się planować wakacyjny wyjazd nad polskie morze.

W wakacyjnym okresie w zasadzie każda mniejsza i większa miejscowość wypoczynkowa będzie przyciągać tłumy turystów. Na zachodnim wybrzeżu najpopularniejszy stał się Szczecin, położona prawie przy granicy z Niemcami stolica województwa zachodniopomorskiego. Miasto to pełni istotną gospodarczą rolę w województwie, znajduje się tutaj port handlowy, kilka remontowych stoczni i ośrodki akademickie.


morze
Author: planetka
Source: www.sxc.hu
Dobra lokalizacja, spora ilość obiektów kulturalnych i zabytków zaczęły przyciągać do niego setki turystów. Za to na środkowym wybrzeżu o tytuł najpopularniejszej nadmorskiej miejscowości od wielu sezonów walczy dzielnie Mielno. To miasteczko zachęca szerokimi, czystymi plażami, na których w upalnie popołudnia trudno znaleźć wolne miejsce. Lecz poza plażami oferuje dużo innych atrakcji, rowerowe wycieczki, kilka końskich stadnin w pobliżu a także duże możliwości uprawiania wodnych sportów. Mielno to także barwne rozrywkowe życie, wieczorem dyskoteki, restauracje i bary są pełne bawiących się turystów.