Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wyselekcjonować żeglarski obóz. Informacje praktyczne

Interesujące artykuły

Na początek przemyśl - z kim jechać na obóz ? Najbezpieczniej będzie wybrać sprawdzoną ofertę. Jeżeli Twój kolega był na obozie po czym wrócił zadowolony, to jest to najlepsza rekomendacja.


Jeżeli nikt Ci nie może polecić konkretnego przedsiębiorstwa, wpierw dokonaj selekcji organizatorów.
opony Pirelli
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com


Lewis Hamilton


Zdecydowanie wystrzegaj się ofert najtańszych, proponowanych przez niewielkie, mało popularne czy też nowo powstałe firmy. Lepiej szukać ofert promocyjnych w większej, wypróbowanej firmie.


Po przygotowawczej selekcji organizatorów musisz zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania? Czy pragniesz wybrać się na obóz żeglarski, aby odprężyć się, przy okazji zgłębiając tajniki żeglarstwa? A może przy okazji potrzebujesz odbyć kurs sternika motorowodnego a także zdobyć patent? Zapamiętaj by strzec się obozów "dwa w jednym". Jeśli ktokolwiek oferuje Ci imprezę "turystyczno-szkoleniową", wówczas musi ona łączyć w sobie pozytywy i wady zarówno turystycznego pływania, jak również szkolenia. W rzeczywistości jednak uczestnicy takowych obozów mają zupełnie sprzeczne wyczekiwania: część ludzi pragnie jak najdłużej pływać, aby trenować do egzaminu, a część wolałaby np. zwiedzać. Rodzi to niepotrzebne spory a w rezultacie nikt nie będzie do końca zadowolony. O ile nie pragniesz jeszcze pozyskiwać patentu, wybierz obóz typowo turystyczny. Idealny byłby wtenczas rejs.
Podczas takiego rejsu poznasz żeglarstwo (szkoła żeglarska) w praktyce: płynięcie po przeróżnych akwenach, noclegi w przystaniach a także na bindugach, być może przepłyniesz przez kanał lub śluzę. A na pewno wypoczniesz i odwiedzisz najbardziej interesujące miejsca na Mazurach.