Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób efektywnie przygotować się do półmaratonu oraz maratonu?

Interesujące artykuły

Wzrasta u nas moda na biegi - taka zajawka jest na pewno w porządku. W końcu pokazanie zalet częstego bieganie zajmie sporo czasu. Często tak jakby uzależniamy się od biegów: bądź co bądź większy wysiłek fizyczny powoduje, że wydzielamy z automatu do swojego organizmu endorfiny.
Letni trening biegania
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Zatem jeśli zauważymy, iż dzięki właśnie bieganiu jesteśmy radośniejsi, musimy wiedzieć, że to całkowicie łatwo wytłumaczalne zjawisko. Potem nawet błogie lenistwo nam nie przeszkodzi, bo jakby nie patrzeć uzależnimy się od częstego biegania. Niby uzależnienie w żadnym przypadku nie jest OK, lecz generalnie lepsze już uzależnienie od biegania, niż od Internetu bądź napojów wyskokowych. Gdy będziemy często biegać, pewnie po jakimś okresie czasu zechcemy biegać trochę bardziej profesjonalnie.

Niby maraton jest interesujący, ale na początku niech zwykłego biegacza zainteresuje bardziej półmaraton. Jakby nie patrzeć plan treningowy w półmaratonie - plan - to lepsza alternatywa, no przynajmniej na samym początku. Zapewne później nieco bardziej solidny biegacz będzie chciał zaliczyć nareszcie maraton, lecz na to przyjdzie odpowiednia pora. Ciężko nie dostrzec, że w sumie 100% amator, który miewa zbyt wielkie aspiracje, jest w stanie wyrządzić samemu sobie wielką krzywdę!

Bieganie dla zdrowia
Author: Gareth Williams
Source: http://www.flickr.com
Np. zawał serca albo nawet śmierć na nieszczęście wydarzają się na trasie niektórych maratonów. To dobrze pokazuje, że najpierw należy umiejętnie przeanalizować własne umiejętności sportowe. Powiększajmy swoje możliwości, każdego dnia biegajmy nieco więcej, aż po jakimś czasie wreszcie będziemy spokojnie mieli okazję biegać na maratonie.

Istnieje nasza strona (http://www.dominikkania.pl/), na jakiej odnajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

A co najbardziej istotne, zaliczymy ten jakże długotrwały bieg. Tak sprawdzamy swoją siłę.Sporo osób pyta Jak przygotować się do maratonu? - cóż, ciężkie zapytanie. Jednakowoż jeśli ktoś wie, iż najbardziej wskazane jest to, aby nie zrobić niczego wbrew swojemu zdrowiu, pewnie dorósł do tego by nareszcie wystąpić w maratonie. Istnieją przeróżne plany treningowe. Jednakże przynajmniej na ten moment bardzo znaczące jest to, aby często biegać, ale również nie zapominać o pływalni, rowerze i pozostałych aktywnościom fizycznym. Powodzenia na półmaratonach i maratonach!