Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Stewardesa i pilot - profesje z przyszłością

Interesujące artykuły

Każdy człek posiada w dzieciństwie marzenia dotyczące tego, co będzie czynił w życiu. Cząstka maluchów, szczególnie chłopców deklaruje chęć zostania pilotem.


Jednakże niestety większa część z tych oświadczeń zostaje w zonie fantazjowań.
Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Dlaczego? Droga do zostania profesjonalnym pilotem jest długa i niebezproblemowa, dlatego też ostatecznie nieduża grupa pretendentów dociera do końca. A to niedobrze, albowiem w wyniku rosnącego popytu na podróże lotnicze ilość miejsc pracy w przestworzach bezustannie rośnie. Decyzję o zostaniu pilotem warto podjąć bardzo wcześnie. Czemu? W naszej ojczyźnie działają tylko dwie szkoły kształcące do latania - w Rzeszowie oraz w Chełmie. Z racji wielu zainteresowanych warto odpowiednio się przygotować. Podstawą jest egzamin maturalny z fizyki, matematyki jak też obcego języka, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Placówka przyjmie niewielką liczbę zainteresowanych, zaś nauka nie należy do łatwych. Całość po to, aby bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Trzeba pamiętać, iż oprócz samej nauki aspirant powinien mieć pewne cechy, jakie uproszczą pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota powinien wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a również odpornością na stres, która przydaje się w przypadkach awaryjnych w trakcie lotu.


Ponadplanową umiejętnością jest również zrobienie licencji turystycznej, jednakże ona nie pozwoli na zatrudnienie w lotnictwie, a tylko umożliwia transport lotniczy siebie albo swoich bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, zapewnia pracę na dużych maszynach, dostępnych w lotnictwie.
Aby ją uzyskać trzeba być pełnoletnim, cieszyć się doskonałym zdrowiem oraz posiadać już licencję PPL bądź CPL. Kolejnym zawodem w tej branży jest radiooperator pokładowy. On również powinien przebyć odpowiedni kurs.