Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Na czym polegać będzie sprawne organizowanie konferencji albo sympozjum, o jakich rzeczach należy przy tym pamiętać

Interesujące artykuły

Dobre zorganizowanie konferencji zależy od licznych szczegółów - a zapomnienie choć o jednej niewielkiej rzeczy może spowodować, że zaliczy się organizacją wpadkę. Wielu osobom może się wydawać, że to nie jest nic trudnego z czymś takim.
sale szkoleniowe
Author: aditus foundation
Source: http://www.flickr.com
Jednak w praktyce inaczej to wygląda, załatwiania różnych spraw jest tak dużo, że i dwie osoby będą miały co robić przez dłuższy okres czasu. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniej sali. Konferencje często organizowane są w większych miastach, gdzie nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Szeroką propozycję będą mieć hotele, jakich zaletą jest dodatkowo to, że od razu można skorzystać w nich z noclegów dla zaproszonych gości. Poza tym można poszukać sali w jednym z wielu centrów, które specjalizują się w tego typu usługach. Niektórzy będą jednak woleli zorganizować konferencję w jakimś spokojnym, ustronnym miejscu, z dala od hałasu i zgiełku miasta. Doskonałym miejscem może przykładowo tu być pałac bagatela, ten parkowo-pałacowy kompleks bardzo dobrze będzie się nadawał na szkolenia, konferencje czy imprezy biznesowe.

w czasie szkolenia
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
Wybrana sala musi pomieścić wszystkich zaproszonych gości, lecz nie może być za duża - wówczas trudno będzie zachować odpowiednią atmosferę. Niezwykle istotne będzie jej wyposażenie, szczególnie w nowoczesne elektroniczne urządzenia.


Projektory oraz rzutniki to rzecz absolutnie konieczna, ale coraz bardziej pożądane są również komputery i pełny dostęp do bezprzewodowej sieci. Należy dokładnie ocenić krzesła i biurka - jeśli konferencja dłużej by miała trwać, a będzie się niewygodnie siedzieć, to nie będzie co liczyć na to, że słuchacze będą zainteresowani prezentacją. Podobnie będzie, jeśli zacznie im doskwierać głód, niezbędne będzie więc załatwienie zaplecza gastronomicznego, serwującego w razie potrzeby drobne przekąski albo smaczny obiad. Bardzo przydatną rzeczą w przypadkach, gdy równolegle będą się odbywać inne spotkania, będzie należyte wyciszenie sali, dzięki temu odgłosy z innych części budynku nie będą przeszkadzać.