Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska - jak tam dotrzeć?

Interesujące artykuły

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, mnóstwo osób udaje się do miasta Wrocław w celu podjęcia lotu w przestworzach. Bowiem lotnisko w tym miejscu ma dużą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Z tego powodu tez dużo ludzi z sąsiednich miejscowości przybywa tutaj, aby odbyć dalszą podróż. Jednak jaki rodzaj komunikacji obrać żeby droga była dla nas najbardziej komfortowa?


Jak pokaźna jest odległość od starówki do lotniska? Czy opłaca się tam udać własnym samochodem?
lotnisko
Author: Mike Petrucci
Source: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, posiadamy działający pojazd, którym lubimy przemierzać odległe dystanse, warto udać się tam własnie za pomocą samochodu. Bowiem parking przy lotnisku jest stosunkowo niedrogi, za cały tydzień użytkowania zapłacimy tylko czterdzieści zł. Jeśli dodamy to sobie do kosztów wakacji nie będzie to dla nas spory wydatek. Poza tym, nawet jeśli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miastem, bez kłopotu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego dzielnicy, gdyż drogowskazy są bardzo regularnie rozmieszczone, doczytaj tu. Umieszczone jest ono na peryferiach, jednak jeszcze w granicach miasta, dlatego ulice, które doń prowadzą są bardzo komfortowe i właściwie połączone.

Jeśli jednak nie mamy swojego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie zda, trzeba znaleźć inny rodzaj transportu. Kiedy już dotrzemy do miasta pociągiem, dokładnie obok samego dworca znajduje się zajezdnia autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena biletu jest normalna, jest to bowiem autobus
parking
publiczny, dlatego koszt praktycznie będzie zerowy.


Jedynym mankamentem są częste zbiorowiska w autobusie, podróż jest dość spora, trwa nieco ponad pół godziny, a mnóstwo pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj wewnątrz panuje ogromny ścisk. Sytuacja najmocniej nieprzyjemna jest w okresie upałów. Kolejną alternatywą będzie oczywiście wynajęcie taksówki. Taka podróż z samego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu spod dworca. W porównaniu z innymi, większymi miejscowościami, szczególnie za granicą, punkt lotniczy we Wrocławiu jest bardzo niedaleko od starówki - kliknij po źródło. Można się tam udać autem, który należy odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taryfą. Wszystko w zależności od naszych upodobań i środków.