Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Które ubrania sportowe najczęściej wybierają mężczyźni?

Interesujące artykuły

Mój praprzodek na zdjęciach sprzed wieku ubrany jest w odświętny strój: w surdut, nienaganną białą koszulę, granatową kamizelkę, w której kieszonce tkwi zegarek zwany „cebulą”. Nigdy nie spotkałem go osobiście. Zmarł w przededniu wybuchu Drugiej Wojny Światowej, nie miałem więc takowej możności. Zgadywać tylko mogę o czym myślał pozując do tej fotografii.


adidas prezentuje nowe ClimaCool® Seduction
Author: adidas
Source: adidas
Podejrzewam, że traktował ten nowy wynalazek jako szybki portret olejny. Pewnie zrobił to myśląc o swych wnukach a nawet o prawnukach. Jeśli tak, to myślał wtenczas o mnie.

Pasjonuje Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (https://lukaszjaroszewski.pl/) pokrewnych postów, gdyż one niewątpliwie również okażą się warte Twojej uwagi.

Może o tym świadczyć jego wyjściowy surdut. Mój dziadek prawdopodobnie posiadał zaledwie to jedno odświętne ubranie. Był woźnicą u któregoś z bielskich przemysłowców, więc nie mógł być człowiekiem bardzo bogatym. Wprawdzie szczęśliwcem (ponieważ miał stałą pracę) co nie było rzeczą pewną pod koniec XIX w. w Królestwie Galicji, jednym z najbiedniejszych regionów Cesarstwa Habsburgów. Piętnaście lat potem w dwóch odsłonach wielka wojna zmieniła świat.

Zastanawiam się jak dziś wyglądało by takie zdjęcie dla potomków. Jeżeli ktoś wpadłby na taki pomysł, podejrzewam że współczesny pan na takim zdjęciu nie byłby ubrany w odświętny garnitur, postawiłbym bardziej na prostą bluzę męską. Do tego z pewnością wytarte spodnie dżinsowe. Możliwe że nie było by to również profesjonalne studio fotograficzne tylko jakiś bardzo ważny wyjazd rodzinny na przykład w góry.

Z przodu tata w niezwykle męskiej bluzie rozpinanej w moro. Najstarszy z trójki synów zgodnie z modą dzisiejszej młodzieży odziany byłby w męskie sportowe bluzy z kapturem a młodszy 13 latek w sportowe bluzy rozpinane, bo chce się czuć już dorośle. Mama ubrana w letnią sukienkę zatrzymana w kadrze wiesza na krześle bluzę kangurkę najmłodszego. Gdzieś tam w oddali na drugim planie jakiś starszy pan wystrojony w najnowszy fason męskiej bluzy rozpinanej karmi ptaki. Nie wiem czy mojemu pradziadowi spodobała by się obecna moda, z całą pewnością mógłby być w lekkim szoku.