Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Jakie zyski może przynieść różnym osobom przejażdżka na koniu?

Interesujące artykuły

Rumaki to niesamowite zwierzęta, które cenimy za ich mądrość, wygląd oraz za okazywaną ludziom pomoc między innymi przy różnych pracach na roli czy też w przemyśle turystycznym.


jazda na koniu
Author: Wings Development
Source: Wings Development


naturalnie z największą chęcią obserwujemy wierzchowca w stadninie, która to może organizować między innymi różne konkursy lub terapie.


miasta
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com


Tego typu postać przywracania do sprawności z zastosowaniem przykładowo konia nazywa się "hipoterapia" oraz jest zwrócona dla ludzi z wieloma różnorakimi schorzeniami. W przypadku osób pełnoletnich, tego typu postać terapii jest wskazana dla ludzi, które chorują na SM, stany po urazach czaszkowo-mózgowych, inne dolegliwości stóp powstałe na tle neurologicznym. Ponadto taka terapia koniem jest przeprowadzana w przypadku osób ze stwierdzoną przypadłością psychiczną lub alkoholową. W przypadku dzieci, taka forma kuracji wskazana jest dla tych, u których zostały zdiagnozowane zespoły genetyczne czy też różne dolegliwości psychologiczne, np. upośledzenia umysłowe czy niedostosowanie społeczne.
Należałoby podkreślić, że wypoczynkowa jazda na koniu (oferta) to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jesteśmy wtedy na wolnym powietrzu, z dala od pełnego gwaru biura. Jednak jazda na koniu nie zawsze powinna się wiązać ze spędzaniem wolnego czasu. Wciąż istnieją zawody, w jakich te zwierzęta bywają stosowane w celach dochodowych. Dla przykładu wystarczy wskazać właścicieli cyrków albo rolników czy bryczek.


W niektórych państwach wierzchowca wykorzystują także policjanci. Jeżeli Ty także chcesz rozpocząć swą przygodę z takim zwierzęciem, poszukaj w internecie numer telefonu do najbliższej stajni.