Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Jaki rodzaj atrakcji może zaoferować rejon Beskidów dla turystów, oferta noclegowa z tamtych okolic

Interesujące artykuły

Beskidy to jedno z najpopularniejszych górskich pasm w Polsce, ciągną się od Czech aż po zachodni kraniec Ukrainy. W ich skład wchodzi parę mniejszych regionów, z których najbardziej popularne wśród urlopowiczów są Beskid Żywiecki i Mały, a jeśli chodzi o miejscowości, to tu przeważnie odwiedzane będą Szczyrk, Ustroń i Istebna. Ten rejon naszego kraju proponuje wiele atrakcji przez wszystkie pory roku.


Beskidy droga w lesie
Author: Kuba Luchtaj
Source: http://www.flickr.com
Przez wiosnę, lato i jesień urlopowiczów przede wszystkim kusząc piękne szlaki turystyczne, przebiegające przez wszystkie najciekawsze miejsca tego rejonu. Beskidy mogą się poszczycić przepiękną przyrodą, więc każdy kto będzie szukał spokoju, ciszy i nieprzeciętnych widoków coś ciekawego w nich znajdzie.

Coraz bardziej popularna jest również turystyka na rowerach - budowane są kolejne ścieżki dla amatorów, a także trudne techniczne trasy zjazdowe dla zawodowców. Jak tylko pogoda dopisuje, to szlaki zaczynają się wypełniać turystami, szczególnie duża ich liczba jest w czasie wakacji, gdyż lato jest najlepszym okresem na zwiedzanie Beskidu Śląskiego - przeczytaj w serwisie.

Z kolei zima to okres śnieżnych szaleństw, a na kochających ten sport przyjeżdżających czekają liczne stoki narciarskie i wyciągi. Sporo najpopularniejszych kurortów tego rejonu podczas zimowych ferii przeżywa bardzo duże oblężenie, a noclegi trzeba rezerwować wiele dni wcześniej. Oferta narciarska Beskidów jest dość różnorodna, znajdą coś dla siebie i dobrze jeżdżący narciarze i amatorzy stawiający pierwsze kroki - oni mogą skorzystać z jednej z licznych narciarskich szkółek.


Biorąc pod uwagę popularność tego rejonu trudno się dziwić, że baza noclegowa jest dość dobrze rozwinięta. Beskidy noclegi to przede wszystkim bardzo dużo kwater prywatnych, we wszystkich miejscowościach bez najmniejszego problemu można znaleźć miejsca, w których da się będzie wynająć pokój na nocleg. Dużo jest także różnych pensjonatów, domów wczasowych i domków kempingowych, a dla lubiących lepszy standard swoją ofertę przedstawiają hotele o zróżnicowanym standardzie.