Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać się na wakacje małym kosztem?

Interesujące artykuły

Ogólnie wakacje kojarzą się odpoczynkiem. Odpoczywać można natomiast bardzo różnie, zależnie od chęci i gustu. Niezwykle duża funkcję ma tutaj tryb życia, jaki prowadzony jest na co dzień. Część osób preferuje aktywne typy wypoczynku, na przykład w postaci uprawiania różnorodnych sportów. Inni natomiast będą woleli odpoczywać w sposób bierny i dużo spać. Od tego elementu zależeć będzie też wybór miejsca na wypoczynek.

widok gór nad jeziorem
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Bardziej aktywni wybiorą tereny górzyste, na których organizuje się wędrówki i wspinaczkę, z kolei zwolennicy wypoczynku biernego pojadą nad morze czy nad jezioro. Nagminnie również można usłyszeć aktualnie o osobach, które odbywają podróże dookoła świata, nierzadko bardzo małym kosztem.

Autostop
Podróżowanie autostopem znano już wiele lat temu. Opiera się na podróżowaniu dzięki dobrej woli kierowców, którzy za podwiezienie nie pobierają żadnych opłat. Całe zadanie uzależnione jest więc od uprzejmości ludzi i ich chęci pomagania.

Czy masz zamiar poznać opisywany temat nieco głębiej? Kliknij zatem ten odsyłacz - więcej w witrynie. Te porady też są użyteczne.

Na dzień dzisiejszy autostop przeżywa swoisty renesans. Jest na dzień dzisiejszy nie tylko sposobem na zaoszczędzenie środków na podróż, ale powoli staje się sposobem na życie. Powodzenie wycieczki autostopowej zależy w dużym stopniu od szczęścia, ale także od umiejętności i obeznania osób biorących w niej udział. Konieczna jest wiedza z geografii by można było sprawnie ustalić, w jakim miejscu się ustawić, by dojechać w określone miejsce. Znajomość dróg wylotowych miast oraz biegłość w używaniu mapy to cechy konieczne. Weterani podróży autostopem z wielkim doświadczeniem mogą nawet udać się na wczasy tą metodą.

widok wodospadu
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Couchsurfing
Z kolei metodą na bezpłatne noclegi w dowolnym punkcie świata jest tak zwany couchsurfing. Termin ten oznacza proces, w ramach którego człowiek chcący wyjechać w określone miejsce wyszukuje na specjalnym portalu internetowym inną osobę, która może udzielić noclegu. Noclegi uzyskane za pomocą couchsurfingu udostępnia się darmowo. Ten portal z ofertami noclegowymi ma charakter międzynarodowy i gromadzi bardzo dużo użytkowników z całego świata. Dużo osób łączy ze sobą podróżowanie autostopem i couchsurfing, dzięki czemu można uzyskać pobyt w ramach wczasów w wybranym miejscu prawie za darmo.