Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Jak przyszykować się do wypadu na stok?

Interesujące artykuły

Satysfakcja z uprawiania sportów zimowych to możliwość ich praktykowania w bezpieczny sposób. Nasza wydolność cielesna ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa. Jednostka niedostatecznie przygotowana do sezonu narciarskiego, zarówno starsza jak także młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla własnego zdrowia, ale też pośrednio dla drugich narciarzy.

wyjazd na deskę i na narty do Włoch
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Generalnie jednostki, które prowadzą siedzący tryb życia, muszą bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności fizycznej już jesienią. Jeśli było to niemożliwym, przynajmniej na około 7-10 dni przed przewidywanym wyjazdem można zrobić serię intensywnych treningów cielesnych takich jak np. bieg „z góry” najlepiej ze stromego spadku, zbieganie po schodkach, podskoki do głębokiego przysiadu, przeskoki jednonóż poprzez przeszkodę (dla przykładu ławeczkę).


W trakcie jazdy na nartach, dla zachowania bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o racjonalnym wyborze długości jazdy a także przerw wypoczynkowych. Gdy są to zorganizowane wyjazdy na narty nie powinno być z tym problemu - . Powinniśmy wiedzieć, że procesy odnowy najintensywniej przebiegają na początku wypoczynku, stąd korzystniej jest zatrzymywać się częściej na krótszy okres czasu, niż rzadziej na dłuższą chwilę. Nadzwyczaj istotnym problemem, towarzyszącym każdej działalności cielesnej jest odwodnienie, mające bardzo ogromny wpływ na poziom wydolności fizycznej. Strata masy ciała o jedynie 2% z powodu odwodnienia, sprawia zmniejszenie zdolności wysiłkowych o blisko 20%. Żeby zapobiec negatywnym konsekwencjom odwodnienia powinniśmy spożywać płyny często, zanim pojawi się uczucie pragnienia. W warunkach niskiej temperatury bardzo dobrym napojem będzie gorąca herbatka z cytryną.

Czy masz zamiar przestudiować przedstawiany temat nieco dokładniej? Kliknij zatem ten link - więcej znajdziesz tu. Te porady również są przydatne.

Bez względu na to czy są to narty we Włoszech - wyjazdy na narty do Austrii czy może w Polsce - ważny jest właściwy dobór sprzętu.
Tags: