Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Jak brzmią popularne argumenty za i przeciw łatwej dostępności do broni? Czy taka debata wciąż wzbudza tak wiele emocji?

Interesujące artykuły

Trzymanie w domu na własność broni wzbudza w wielu ludziach różne emocje. Niektórzy sądzą, iż broń dobrze by była czymś łatwo dostępnym, inni z kolei są zdania, iż dostęp do niej powinien być utrudniony. Dostępny tylko dla nielicznych, w szczególnych sytuacjach.


Temat ten nie jest czymś nowym.


Jest on poruszany właściwie ilekroć dochodzi do groźnych incydentów z użyciem broni. Często słyszy się o tego typu rzeczach w kontekście Stanów Zjednoczonych, gdzie dostęp do broni jest bardzo łatwy. W tym kraju jest bardzo mocno zakorzeniona tradycja, jeśli chodzi o dostępność do broni i jej używania w momencie zagrożenia zdrowia albo ochrony dobytku. To w Stanach jest dużo firm z tradycjami, które produkują broń. Dobry przykład to Smith&Wesson otworzona w 1852 roku . To spore i znane już niemal wszędzie na świecie przedsiębiorstwo, które między innymi produkuje broń palną jak i sprzęt dla służb mundurowych. Natomiast takich firm jest o wiele więcej.


jazda konna
Author: Goldwin


Całkiem sporo jest osób, które uważają, iż również w Polsce dostęp do broni powinien być powszechny. Uważają oni, że to zwiększyłoby stopień bezpieczeństwa obywateli, jacy mogliby obronić się podczas włamań czy napadów. To miałoby trochę wyrównywać szansę pomiędzy obywatelem, a osobom stwarzającą zagrożenie. To jeden punkt widzenia, natomiast inni boją się, iż posiadanie broni zwiększy ilość incydentów z jej udziałem. Wiele ludzi nie będzie miało skrupułów, by po broń sięgać.
Dla niektórych broń to tylko broń palna, jednak trzeba pamiętać także o różnego rodzaju narzędziach, które są przykładowo używane podczas polowań. To na przykład noże myśliwskie. Jednym z bardziej znanych jest nóż fixedy, którego ostrze nie jest składane. Nóż w ten sposób jest bardzo trwały i może znieść sporo.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj auto tuning wrocław inne tego typu materiały - one też są wartościowe.

Sprawdzi się doskonale na wyprawach survivalowych. Taki sprzęt to także broń, która jest w ciągłym użyciu. Dlatego można by się zastanowić nad argumentem ludzi martwiących się, iż w przypadku łatwego dostępu do broni, ludzie będą używać jej bez namysłu.


Właściwie wiele rzeczy może uchodzić za broń, wszystko zależy od pomysłowości. Tak naprawdę krzywdę można sprawić każdym narzędziem i to nawet skutek może być śmiertelny. Z tej przyczyny może niekoniecznie warto się obawiać sytuacji, kiedy to broń będzie dostępna dla każdego. Jeśli ktoś zamierza zrobić komuś krzywdę, to jest w stanie zrobić to i nie używając broni.


Na pewno pomocny może być system ewidencji oraz kontrolowanie do czego używana jest broń. Tak naprawdę debata na temat dostępu do broni to temat stale burzliwy, który dzieli członków społeczeństwa. Każdy posiada wszak własne argumenty przemawiające za lub przeciw łatwemu dostępowi do broni.