Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Dopasowany sprzęt turystyczny to podstawa udanego wakacyjnego wyjazdu

Interesujące artykuły

Wyjazd pod namiot to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Potwierdzi to każdy, kto choć raz spędził noc pod namiotem. Naturalnie są osoby, które nie preferują turystyki, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Niektórzy wolą mieć wszystko pod ręką i wypoczywać w bardziej komfortowych warunkach. Dla tych, którzy łatwych rozwiązań wolą przygodę, wypad pod namiot będzie perfekcyjnym rozwiązaniem.
namiot turystyczny
Author: summonedbyfells
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście do tego typu wyjazdu należy się dobrze przygotować. Faktem jest, że wyprawa pod namiot to jeden z mniej kosztownych sposobów, by zwiedzić wymarzone miejsca. Kwatera (sprawdź - hotele pracownicze kraków) na polu campingowym kosztuje przeważnie mniej, niż pokój w niedrogim pensjonacie. Jednakże, gdy pierwszy raz jedziemy na taką wyprawę, czekają nas spore zakupy. Jednakże, jeśli nie mamy zbyt wielu pieniędzy na pewno możemy też pożyczyć niezbędny sprzęt. Oto lista rzeczy, którą warto zakupić przed wyjazdem.
Przede wszystkim musimy nabyć dobry namiot. W zależności od tego, ile osób będzie w nim nocować, powinniśmy wybrać właściwy rozmiar. Niestety nie istnieje coś takiego jak idealny namiot. Zanim wyruszymy do sklepu, powinniśmy się zastanowić, jakie mamy oczekiwania w tym temacie. Oprócz wielkości, warto uwzględnić taką cechę, jak ciężar. Jeśli przemieszczamy się samochodem, nie jest to może tak istotne. Natomiast jeśli cześć trasy (skutery części) musimy pokonać przykładowo rowerem, przyda nam się lżejszy sprzęt. Weźmy też pod uwagę, w jakich warunkach atmosferycznych będziemy go używać. Kolejna rzecz z naszej listy to naczynia turystyczne (idealne na biwak). Przed zakupem niezbędnych rzeczy, dobrze jest zasięgnąć informacji, jak wygląda zaplecze gastronomiczne na polu namiotowym. W ten sposób można uniknąć zabierania naczyń, które na miejscu okazują się niepotrzebne.


Jeśli wybieramy się nad morze i każdego dnia będziemy kursować wyłącznie między namiotem i plażą, nie potrzebujemy ekstra plecaka. Jeżeli natomiast planujemy często przemieszczać się z całym ekwipunkiem pojemny plecak to podstawa (sprawdź jaką ofertę ma sklep turystyczny). Plecaki turystyczne generalnie dzielimy na takie, które posiadają stelaż i te bez stelażu. Te pierwsze są są znacznie wygodniejsze przy noszeniu większej ilości rzeczy. Organizując rodzinną wyprawę pod namiot możemy też potrzebować nosidełka dla najmłodszego uczestnika. Nosidełka turystyczne są podobnie skonstruowane jak plecak ze stelażem. Niektórzy wolą nosić dzieci w chustach indyjskich, jednak naszym zdaniem turystyczne nosidełka będą bezpieczniejszym rozwiązaniem na górskiej trasy.