Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto wybrać jazdę konną?

Interesujące artykuły

Podstawową zaletą jeździectwa jest możliwość obcowania z pięknymi a także szlachetnymi zwierzakami, którymi bez wątpienia są wierzchowce.


Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem.


Butelka wina
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Oprócz wpływania na sferę fizyczną człeka - stymulacja nieomal wszystkich mięśnie organizmu, modelowanie prostej postawy, poprawa wydolności krążenia oraz ogólnej formy, a także obniżanie ciśnienia jak też napięć związanych ze stresem, jazda konna (dalej) oddziałuje także na psychiczną sferę. Powiększa pewność siebie, kształtuje odpowiedzialność. Jazda konna posiada tak wiele pozytywów, iż trudno je wszystkie wyszczególnić a także zliczyć. Jedno jest jednak pewne, oprócz głównych atutów, jakimi cechują się nieomalże wszelkie sporty, jazda konna posiada tą przewagę, iż dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jest to coś więcej aniżeli zwyczajny sport. Oddziałuje ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, lecz także na ducha. Warto również nadmienić o jej terapeutycznych własnościach, co na pewno oddziałuje na popularność owej dyscypliny.
jazda konna
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Początki mogą wydawać się trudne, zwłaszcza, że każdy koń (kup siodła tutaj) jest inny i musimy wyczuć jego temperament. Z jednymi można błyskawicznie się zaprzyjaźnić, inne potrzebują na to więcej czasu. Jednak jeżeli nauczymy się głównych reguł jazdy konnej, bardzo szybko będziemy czuć gigantyczną przyjemność z przestawania z owym zwierzęciem. Jazda w terenie, cwał po ścierniskach to tylko poniektóre z przeżyć, których możemy doświadczyć.


Jeśli mamy swego rumaka czy ujeżdżamy za każdym razem tego samego konika, po jakimś czasie wyczujemy harmonię rodzącą się między wierzchowcem a jeźdźcem. Poczucie, iż takowa harmonia została osiągnięta, zwiększa radość, jaką czerpiemy z konnej jazdy.