Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Czemu opłaca się korzystać z agencji pośrednictwa, gdy szukamy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Interesujące artykuły

Jeszcze parę lat wstecz proces rekrutacji prezentował się następująco, to znaczy kandydat idzie do siedziby firmy, w której chciałby pracować i zostawia tam własne CV razem z listem motywacyjnym. Później następuje kolejna próba skontaktowania z ewentualnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy już coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Obecnie tego typu praktyki nie są już aż tak powszechne, proces rekrutacji przyjmuje wzorce zachodnie i to w różnych dziedzinach.


Curriculum vitae
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com
Dziś podstawowym źródłem szukania pracy jest internet. Faktycznie przez portale lub strony w internecie najczęściej wysyłamy aplikacje. Następnie czekamy na telefon oraz zaproszenie na rozmowę. A następnie odzywa się do nas nie firma docelowa, ale agencja zatrudnienia, jakiej zlecono poszukanie właściwego pracownika, jak praca Lubin. Wspomniany proces jest wciąż bardziej popularny na rodzimym rynku, nie jest pewnie tak rozwinięty, jak w krajach zachodnich, lecz to z pewnością kwestia czasu - znajdz prace w lubinie.

Jak bowiem pokazują sondaże, mamy wciąż pewnego rodzaju obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem i przyjmowania różnych ofert, jak oferty pracy Piotrków Trybunalski: dopasuj do siebie oferty pracy w piotrkowie trybunalskim. Agencje pracy działają na zlecenie prywatnych przedsiębiorstw, jakie nie mają własnych działów HR, ani narzędzi, więc nie są w stanie zrealizować większych projektów na potrzeby rekrutacji. Nie ma wątpliwości, że przekazanie firmie z zewnątrz procesu rekrutacji, jest dla nich najbardziej odpowiednim i wygodnym rozwiązaniem.


Nie mają potrzeby oni bowiem koncentrować swoich zasobów, jak czas oraz energia na szukanie pracownika. Co więcej, otrzymując pracownika za pośrednictwem agencji, daje to gwarancje dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacji, więc jest pewność, że taki kandydat zostanie wybrany jak najbardziej właściwie.

Oczywiście, kandydat musi wiedzieć, że ubieganie się o pracę za pośrednictwem agencji niesie za sobą konkretne profity. Może bowiem liczyć na profesjonalną obsługę, gdyż takim procesem rekrutacji zajmują się wykwalifikowane w tej dziedzinie osoby.

Jeśli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na omawiany wątek, to przejrzyj nowy materiał, który na pewno będzie dla Ciebie niesamowicie ciekawy.

Agencja stara się, by kandydat znalazł dla siebie odpowiednie stanowisko pracy, nawet jakby nie otrzymał etatu, o jaki się ubiega. Pośrednictwo pracy współpracuje najczęściej z kilkoma klientami o podobnej profesji, przez co zawsze można zaproponować aplikantowi inny etat. Pośrednicy działają już w wielu miastach, oczywiście większych, lecz również mniejszych, przykładowo praca Ciechanów (tu znajdziesz prace w Ciechanowie).