Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skipper-yacht.com.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe kierunki wakacyjne, czyli w jakie miejsca można udać na kolejny urlop

Interesujące artykuły

Wakacje to czas, jaki chcielibyśmy spędzić jak najmilej, ponieważ przemija niesłychanie szybko. Jeśli dotychczas jeździliśmy albo nad morze, albo w góry, dobrze zrobić coś spontanicznego i zdecydować się na o wiele dalsze kierunki, na przykład Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu zapewne nie braknie dla nas atrakcji nie będzie nam mało.


W Bejrucie na uwagę zasługuje przede wszystkim przemyślana architektura, czystość oraz zieleń, jakiej można pozazdrościć. Jest rzeczywiście ładnie, lecz jak wspomniano – też niezrównanie nowocześnie, a sam Bejrut zwany jest Paryżem Wschodu. Z tej racji należy liczyć się z dosyć poważnymi cenami, lecz nie można nie spróbować fajki wodnej, która wielokrotnie podawana jest zamiast w szklanej butli – w owocu, np. w ananasie . Wypróbujmy nieznane dla nas dotychczas smaki tytoniu, a zapewne będziemy przyjemnie zaskoczeni. Tradycyjne smaki dostaniemy bez problemu w Polsce, dlatego dobrze zasmakować czegoś innego. W Bejrucie jest niezmiernie dużo świątyń różnych religii, lecz też wiele budynków-straszydeł, pustych, niezamieszkanych, które stanowią ogromny kontrast dla budowanych obok współczesnych budowli.
Bejrut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Będąc w charakteryzowanym mieście koniecznie trzeba przespacerować się nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Drugim kierunkiem, który można obrać, jest Chicago, gdzie naczelne atrakcje znajdują się w samym centrum miasta. Niewątpliwie należy zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile czy znane chicagowskie muzea, jakie leżą nad brzegami jeziora Michigan. Nie można zapomnieć też o akwarium oraz planetarium, a osoby, u których na pierwszych miejscach stoi sztuka, muszą wejść do Art Institute od Chicago, gdzie zgromadzono tysiące arcydzieł wywodzących się z rozmaitych epok.
Teraz już wiesz, że leżenie na plaży czy zdobywanie szczytów to nie jedyne cele, które trzeba realizować w trakcie urlopu.


Chicago
Author: Anton S.
Source: http://www.flickr.com
Można zwiedzić miasta, jakie na zawsze pozostaną w twojej pamięci i w każdym roku ustalać sobie nowe, wakacyjne kierunki, by zobaczyć ile się da świata (odwiedź stronę). To wcale nie musi być bardziej kosztowne aniżeli normalny urlop, należy jedynie rozpocząć planowanie zawczasu i zabukować lot lub hotel na kilka miesięcy zanim wyruszymy, a będą czekać nas dogodne upusty.